Aktualności

Mamy nową stronę  na Facebooku!!! Zobacz co u nas nowego się dzieje! :) Wszystkie aktualne zdjęcia         i wydarzenia z życia przedszkola!!! Serdecznie zapraszamy! https://www.facebook.com/przedszkoleteczabydgoszcz... 

GÓRA GROSZA!

W terminie od 27/11/2017 do 02/01/2018 w przedszkolu została przeprowadzona akcja "Góra Grosza" Dzięki włączeniu się w akcję charytatywną całej społeczności przedszkola udało się zebrać 115,60 zł. 

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą! :)

Święta tuż, tuż…

W czwartek powitaliśmy w naszym przedszkolu niecodziennego gościa. Przyjechał do nas Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Wszystkie dzieci wystąpiły dla niego z Koncertem Kolęd. Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że były grzeczne w tym roku J

We wszystkich grupach odbyły się wesołe spotkania przy świątecznym stole. Nasza kuchnia przygotowała pyszny barszczyk z uszkami, rybę i kapustę. A dzieci kilka dni wcześniej wyśmienite pierniki . Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Jeszcze więcej zdjęć w załączniku!!! :)

A to się działo w ostatnich miesiącach w grupie Pszczólek, zaprszamy do obejrzenia zdjęć (załącznik)

Piżama party na Dzień Przedszkolaka

Przyrodnicza ścieżka edukacyjna w CEE

Dzień gier planszowych w grupie "Żuczków"

Dzieci z grupy Żuczków" w filharmonii  

Dzieci z grupy Motylków występowały pod czas konkursu  plastycznego w Pałącu Młodzieży w Bydgoszczy. Gratulujemy wszystkim laureatom! 

Dzień Mamy i taty już za nami! Zdjęcia z występu grupy Pszczółek pt " Bajkowa Kraina". Rodzice nagrodzili  wspaniałych aktorów gromkimi brawami! 

Dzieci z grupy Pszczółek na wycieczce w maju! Poznał piękno natury, jeżdziły konno oraz świetnie się bawiył na łonie przyrody. 

Kilka razy do roku nasze przedszkole odwiedzają artyści teatralni. Tym
razem gościł u nas zespół Teatru Bajecznego  z przedstawieniem
"Słowik". Spektakl zaskoczył nas  fantastyczną scenografią, strojami,
muzyką a przede wszystkim ważną tematyką. Siedzieliśmy zapatrzeni,
zasłuchani, oczarowani...

Futbol amerykański w naszym przedszkolu? Jasne! Grupa "Koników
polnych" zaprosiła do siebie tatę jednego z naszych koników, Roberta -
zawodnika drużyny futbolowej Bydgoszcz Archers. Mieliśmy okazję
dowiedzieć się, na czym polega ta dyscyplina sportowa, mogliśmy
zobaczyć i przymierzyć oryginalny strój zawodnika oraz pobiegać z
futbolową piłką. Dziękujemy Robertowi i jego tacie za wspaniały pokaz!

Wielkanoc w przedszkolu. Świątecznie, uroczyście,  muzycznie i
baaaardzo smacznie!

To my, "Koniki polne" - siejemy i sadzimy; sadzimy i siejemy. Owies,
czerwoną cebulkę, groszek pachnący i narcyzy. Najbardziej podobało nam
się układanie w dłuuuugiej zielonej donicy małych cebulek - już
odliczamy dni, gdy będziemy mogli pasmakować zdrowego szczypioru :) A
w naszej sali zrobiło się pięknie i wiosennie :)

Nasze przedszkole od kilku lat bierze udział w konkursie na
najpiękniejszą palmę wielkanocną. I zwykle zdobywa I miejsce! W tym
roku palmę przygotowuje grupa "Żuczków" i "Koników polnych". Wpadliśmy
na pomysł, by poprosić o pomoc Rodziców i wspólnie popracować przy
kawie i ciasteczkach :) Podczas gdy dorośli dzielnie cięli, zwijali i
kleili krepowe kwiaty, dzieci szalały na dywanie :) Efekt naszych
świątecznych warsztatów przerósł najśmielsze oczekiwania - palma jest
niemalże gotowa! Dziękujemy Mamie Kasi, Rodzicom Natalki, Alusi i
Vivianki, Mamie Roberta, Ksawka, Majeczki i Julki oraz Tacie Hanki. I
trzymamy kciuki za wygraną!

Kilka dni temu grupa "Koników polnych" gościła Oskara -  brata naszego
grupowego kolegi Kacperka oraz jego koleżankę  Gabrysię - posiadaczy
żółtych pasów oraz wielu nagród w karate Shotokan. Oskar jest
absolwentem naszego przedszkola i bardzo chciał nam pokazać, na czym
polega ta piękna sztuka walki, znaną już w starożytności.
Dowiedzieliśmy się, że karate to sport, który szlifuje charakter i
osobowość. Na zajęciach  kształtowane są zasady postępowania, nauki i
posłuszeństwa względem rodziców, nauczycieli i trenerów. No i
nauczyliśmy się kilku prostych kata :) Dziękujemy Oskarowi i Gabrysi
oraz życzymy im kolejnych medali i pucharów!

Koncert! Koncert! Koncert! Fantastyczny, energetyczny, szalony! Wirtuoz gitary oraz didgeridoo - pan Sprężynka,  poniósł nas w magiczny świat muzyki. Słuchaliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a nawet... pełzaliśmy :) I już wiemy, jak wygląda i jaki wydaje dźwięk didgeridoo (choć wymówienie nazwy tego polinezyjskiego instrumentu wciąż sprawia nam trochę kłopotu). Już myślimy, aby niedługo ponownie zaprosić pana Sprężynkę.


"Żuczki" i "Koniki polne" podczas comiesięcznych warsztatów gliniarskich. Tym razem "rzeźbimy" biedronki, jednakże... poniosła nas trochę wyobraźnia i oprócz biedroneczek powstały ślimaczki, serduszka, kocięta w koszyczku, różnej maści stworki i potworki oraz... gofry :)


Grupa "Koników polnych" gościła u siebie pięknego, mądrego i przyjaznego Dzieciom labradora - Nestora, psa naszej Ali. Nestor odwiedził nasze przedszkole, żeby opowiedzieć, oczywiście po psiemu, o swoich zwyczajach, ulubionych smakołykach i o tym, w  co najbardziej lubi się bawić.


W naszym przedszkolu niemalże codziennie gramy w gry planszowe. Rozwijamy logiczne myślenie, trenujemy pamięć, spostrzegawczość i uczymy zasad  fair play. Na zdjęciach - najstarsza grupa "Żuczków" podczas ekscytującej rozgrywki w "Skubane kurczaki". Kto kogo oskubie?


SIEJEMY NASIONKA

Grupa Biedronek w marcu uczyła się piosenki pt. „W naszym ogródeczku”, w której to mowa o wiosennych porządkach, sianiu nasionek i zazielenianiu się grządek. Te słowa maluszki postanowiły wcielić w życie. Przyniosły nasionka ziół, kwiatów, rzeżuchy, owsa, trochę cebulek dymki i trochę ziemi. Podwinęły rękawy i wzięły się do pracy. Teraz trzeba będzie te grządki pielęgnować: podlewać, wystawiać na słoneczko i czekać, kiedy pojawią się pierwsze młode listki. 

„ŻEGNAMY ZIMĘ – WITAMY WIOSNĘ”

21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. W tym dniu, z tej okazji w przedszkolu odbył się poranek pt. „WITAMY WIOSNĘ”. Zgodnie z tradycją dzieci żegnały zimę - słomianą wiechę, chochołową strojną pannę, siostrę Mroza-Zamroza Marzannę i witały nieśmiało nadchodzącą wiosnę. Podczas uroczystości prowadząca pani Ewelina zapoznawała przedszkolaków ze starym zwyczajem żegnania MARZANNY, zadawała dzieciom pytania czy wiosna zagościła u nas na dobre?, sprawdzała, czy dzieci znają pierwsze zwiastuny wiosny: rosnące przebiśniegi, krokusy, sasanki, przylatujące ptaki: bociany, kukułki, skowronki i jaskółki. Następnie dzieci rozwiązywały wiosenne zagadki przygotowane przez dzieci z grupy Koników Polnych. Po wysłaniu Marzanny na wakacje dzieci z grupy Motylków wniosły na środek sali GAIK- MAIK – symbol wiosny. Przy wtórze piosenek o wiośnie „ Wiosna w błękitnej sukience, Maszeruje wiosna”, przedszkolaki cieszyły się z nadejścia wyczekiwanej wiosny.

Następnie wszyscy udali się w radosnych, nastrojach witać kolorowymi kwiatami przybyłą wiosenkę. Grupa Biedronek i Pszczółek wyszła na wiosenny spacer do parku niosąc ze sobą kukłę Marzanny, a pozostałe grupy zostały zaproszone na Skwer im. T.Ciepły na spotkanie zorganizowane przez Radę Osiedla z okazji pierwszego dnia wiosny.

WIZYTA GOŚCIA ZE SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Na przełomie lutego i marca dzieci wraz z rodzicami włączyły się w akcję pomocy dla schroniska dla zwierząt zbierając karmę dla szczeniąt i kociąt.

Na początku marca Przedszkole „TĘCZA” gościło panią Izabellę Szolginię dyrektor schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy oraz jej wiernego przyjaciela psa, który wyrósł na duże zwierzę.  Gość opowiadał dzieciom w jaki sposób należy opiekować się psem, czy kotem.  Pani ze schroniska zademonstrowała dzieciom co potrafi wykonać jej pupil -  co bardzo spodobało się dzieciom.   Na zakończenie podziękowała dzieciom i rodzicom za zebrane dary dla jaj podopiecznych.

Jeszcze więcej zdjęć z senso! Grupa pszczółek świetnie się bawiła przy pachnących kolorowych, a przede wszystkim piankowych eksperymentach! :)

Kolejna porcja zdjęć z  sensoplastyki, dzieci z grupy biedronek świetnie bawiły się bawiąc się kolorową masą którą same ulepiły!

Niedawno dzieci z grupy Pszczółek wybrał się do  Gabinetu Weterynaryjnego. Pani weterynarz oprowadził przedszkolaki po gabinecie, pokazał sprzęt, który używa pod czas pracy. Dzieci bacznie obserwowały jak wygląda badania pieska i zadawały mnóstwo pytań na które Pani doktoror chętnie odpowiadała. Wytłumaczyła również naszym  przedszkolaką, jak ważna jest odpowiedzialność i miłość w stosunku do zwierząt domowych.

Sensoplstyka

Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka…Relacja fotograficzna z ostatnich kilku zajęć w naszym przedszkolu! :)