O nas

• Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” zlokalizowane jest przy ul. Sułkowskiego 60a  w Bydgoszczy.  Budynek wybudowano w latach 50-tych ubiegłego wieku, zlokalizowany został na skraju urokliwego parku im. Załuskiego. Przedszkole prowadzi działalność wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą w godzinach 6-17 od poniedziałku do piątku z wyłączeniem jednego miesiąca w okresie letnim.
  • Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju pomieszczeń oraz otoczenia placówki; dbamy o rośliny, utrzymując leśny charakter otoczenia. Sale zajęć są przestronne, widne z węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, doskonale wyposażone w pomoce dydaktyczne. W każdej sali zorganizowano bogato wyposażone kąciki plastyczne, dające dzieciom możliwość samodzielnej, spontanicznej działalności twórczej. Dzieci mogą bezpiecznie i spokojnie bawić się na tarasie lub w przestronnym ogrodzie przedszkolnym w otoczeniu zieleni – plac zabaw jest wyposażony w drewniane ekologiczne sprzęty.
  • W przedszkolu pracuje wykwalifikowana, wielokierunkowo wykształcona kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej wpływu na wszechstronny, indywidualny rozwój dziecka. Zaangażowanie kadry pedagogicznej i personelu przedszkola umożliwia ciągły rozwój placówki i wypracowanie strategii jej działania na przyszłość. Przedszkolna kuchnia przygotowuje smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki.
  • Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, promując wartość wychowania przedszkolnego, włączając się w działania na rzecz lokalnej społeczności, ucząc dzieci zaangażowania społecznego.